Kategorie
Firma Niemcy

Odszkodowanie w Niemczech – jak?

Pisaliśmy, że w związku z prowadzeniem własnej firmy nie możesz liczyć na L4. Jednak w momencie, gdy ulegniesz wypadkowi, możesz ubiegać się o odszkodowanie w Niemczech, które pokryje te koszty i pozwoli Ci przetrwać w czasie, kiedy Ty nie masz możliwości pracy. Wypadki w pracy zawsze mają nieprzyjemne konsekwencje. Wyklucza dni, czasem miesiące, a innym razem z czynności zawodowych, co może prowadzić do poczucia trwałego uszczerbku w przyszłości. Pokrzywdzony może ubiegać się o odpowiednie świadczenie w celu tymczasowego zastąpienia płatności. Jak ubiegać się o odszkodowanie i komu przysługuje odszkodowanie?

Za co można dostać odszkodowanie w Niemczech?

Najpoważniejszym czynnikiem była niezdolność do dalszej pracy, co w oczach wielu pracowników skutkowało utratą środków do życia. Obawy o swoją przyszłość i dalszą karierę są nieuzasadnione, ponieważ każda ofiara ma prawo do odpowiednich świadczeń. Pracodawca zapewnia bezpieczeństwo finansowe – otrzymuje pełne wynagrodzenie do 6 tygodni od rozpoczęcia zwolnienia lekarskiego. Jeżeli pracownik potrzebuje dłuższego okresu rekonwalescencji, pieniądze te są wypłacane z kasy chorych (po złożeniu wymaganego zaświadczenia).

Świadczenia ubezpieczeniowe obejmują wszystkie istotne aspekty związane z odzyskiwaniem:

  • Koszty leczenia i rekonwalescencji powypadkowej,
  • renta wypadkowa,

Dotowane koszty leczenia i opieki w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu pracownika.

Pracownik, który uważa, że ​​wypadek powstał z winy pracodawcy, może ubiegać się o odszkodowanie. Podstawą do wypłaty odszkodowania jest prawo cywilne, które jasno określa okoliczności, w jakich można uzyskać pieniądze:

  • Uszkodzenie ciała,
  • utrata zdrowia fizycznego lub psychicznego,
  • ograniczać wolność pracowników,

W oczach pracowników odszkodowanie zawsze wygasa po wypadku. Niestety sądy niemieckie rzadko orzekają z winy pracodawcy. Obowiązkiem pracownika jest również udowodnienie zaistniałej sytuacji. Wielu pokrzywdzonych rezygnuje z dochodzenia swoich praw, ponieważ sami nie chcą walczyć w sądzie. Możesz jednak skorzystać z pomocy ekspertów, którzy załatwią niezbędne formalności.

Jeśli pracownik dozna uszczerbku na zdrowiu podczas pracy i nie jest w stanie wykonywać dalszych obowiązków zawodowych przez ponad tydzień, należy skontaktować się z lekarzem poświadczającym ubezpieczenie wypadkowe. Osoby takie należy również zgłaszać w przypadkach, gdy wymagane jest stosowanie leków i urządzeń wspomagających (takich jak kule, protezy i laski) oraz w przypadku powtarzających się chorób w następstwie wypadku. Na podstawie trwającego urazu asesor kieruje pacjenta do odpowiedniej placówki medycznej.

Polecane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie pomiń nic ważnego!
Bądź na bieżąco!
Otrzymuj powiadomienia o ważnych przepisach, zmianach i innych kwestiach związanych z firmą w Niemczech!