Minijob a ryczałt

Minijob a ryczałt w Niemczech – umowa o pracę na energię i mini-jobs w Niemczech: Pracownicy powinni otrzymać ryczałtowy dodatek energetyczny w wysokości 300 euro. Pieniądze zostaną przelane na konto bezpośrednio od pracodawcy wraz z wynagrodzeniem lub pensjami. To inna historia dla tych, którzy mają małe prace.

Ryczałt energetyczny i Minijob w Niemczech

Pracodawcy są uprawnieni do dokonywania płatności tylko w określonych okolicznościach. Firmy, które zatrudniają tylko drobnych pracowników, nie mogą dokonywać płatności ryczałtowych. To dlatego, że ci pracodawcy nie złożyli zeznań podatkowych od wynagrodzeń, więc nie mogą odzyskać płatności ryczałtowych z urzędu skarbowego. To samo dotyczy osób zatrudniających minipracowników w prywatnych gospodarstwach domowych.

Nie oznacza to jednak, że osoby zatrudnione w Minijob całkowicie straciły możliwość dodatkowego zarobku.

Zatrudnieni mali pracownicy mogą ubiegać się o ryczałt w ramach rozliczenia podatku dochodowego za 2022 rok” – informuje Daniela Karbe-Geßler ze Związku Podatników. Nie dotyczy to sytuacji, gdy dana osoba otrzymuje już wynagrodzenie w wysokości ponad 300 EUR z tytułu swojej głównej pracy.

Dodatkowe 300 euro nie jest pocieszeniem dla obywateli, którzy spodziewają się ponosić zwiększone koszty energii. Okazuje się, że niektóre z nich można oszukać, gdy tylko otrzymają zapłatę. „Niestety projekt ustawy nie odnosi się wprost do kwestii nieobliczalności świadczeń” – powiedziała dyrektor wykonawczy BAG-SB Ines Moers. Oznacza to, że obywatelom, którzy są zbyt zadłużeni, można bezpośrednio skonfiskować pieniądze na spłatę długu. Dotknęło to nawet 7 milionów ludzi w Niemczech.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *