Kategorie
Firma Niemcy

Legalna firma w Niemczech bez meldunku

Zastanawiasz się nad prowadzeniem własnej firmy w Niemczech, ale nie wiesz, jak to zrobić bez meldunku? Odpowiedzmy sobie najpierw na pytanie, czy meldunek jest potrzebny, czy można firmę zarejestrować np. na zewnętrzne biuro, czy jednak finalnie ten meldunek będzie potrzebny? W tym krótkim poradniku znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Jeśli dotychczas pracowałeś w Polsce za niskie zarobki lub próbowałeś tego na niemieckim rynku pracy i chcesz już otworzyć własną firmę, to pomożemy ci. Planując jej założenieh warto zbadać rynek usług, które chcemy oferować, sytuację konkurencyjną i przynajmniej odręczny biznesplan. Opłaca się legalnie działać w Niemczech, a nawet bez zarejestrowanego adresu w Niemczech jego założenie jest całkowicie możliwe i prawnie dozwolone. Rejestracja firmy to oczywiście kwestia tego, czy poradzimy sobie z tym, zwłaszcza za granicą. Gewerbe jest legalne w Niemczech bez rejestracji.

Więc już w dwóch zdaniach otrzymujesz odpowiedź na swoje pytanie. Co więc zrobić z siedzibą firmy w Niemczech?

Potrzebujesz użyczonego meldunku. Meldunek przy zakładaniu firmy w Niemczech nie jest konieczny, jeżeli przedsiębiorca skorzysta z użyczenia adresu meldunkowego. Jest to adres niemiecki, który podawany jest przez właściciela firmy jako adres meldunkowy i miejsce prowadzenia działalności gospodarczej. To również na niego są adresowane wszystkie przesyłane dokumenty.

Takowy meldunek możesz znaleźć także i u nas. Skontaktuj się i dopytaj o szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie pomiń nic ważnego!
Bądź na bieżąco!
Otrzymuj powiadomienia o ważnych przepisach, zmianach i innych kwestiach związanych z firmą w Niemczech!