Kategorie
Firma Niemcy

Kredyt na firmę w Niemczech

Potrzebujesz pieniędzy na start? Chcesz rozbudować lub otworzyć Twoją wymarzoną działalność gospodarczą? Czy zastanawiasz się może nad kredytem, jako formie finansowania Twojego dochodowego biznesu? W tym krótkim poradniku, dowiesz się na jakie formy kredytowania Twojej przyszłej firmy możesz liczyć. Zapraszamy do lektury!

Mały kredyt w Niemczech – mikrokredyt

Wiele osób rozpoczynających własną działalność gospodarczą zaczyna na niskim poziomie. W przypadku mniejszych firm środki finansowe wymagane do rozpoczęcia działalności są często minimalne. Mimo to wiele firm nie było w stanie pozyskać wystarczającego kapitału, co oznaczało, że od początku były skazane na niepowodzenie. W takich przypadkach pomocne może być tak zwane „mikrofinansowanie”. Małe i młode firmy, które z różnych powodów nie mogą uzyskać kredytów we własnych bankach, mogą ubiegać się o mikrofinansowanie. Firmy założone przez kobiety i osoby ze środowisk imigracyjnych mogą wymagać szczególnej uwagi.

Pożyczki udzielane nie są w dużych kwotach, od 1 000 do 10 000 EUR. Możliwe jest uzyskanie kolejnej pożyczki, jeśli pierwsza pożyczka jest regularnie spłacana przez co najmniej sześć miesięcy. Maksymalna łączna kwota nie może jednak przekroczyć 25 000 euro.

Pożyczka spłacana jest w miesięcznych ratach z maksymalnym okresem czterech lat. Oprocentowanie wynosi 7,9% plus jednorazowa opłata końcowa w wysokości 100 EUR/kredyt. Sponsorem może zostać każdy w naszym otoczeniu, który spełnia odpowiednie wymagania. Właściciele firmy ponoszą również odpowiedzialność cywilną.

Kredyt grupy kapitałowej KfW

Kredyt pochodzi ze środków Republiki Federalnej Niemiec i Unii Europejskiej. GLS Bank przy wsparciu wyspecjalizowanej agencji opiniuje wnioski o mikrofinansowanie. Listę instytucji odpowiedzialnych za przyjmowanie wniosków znajdziesz w Internecie pod adresem bmas.de/Mikrokredit. Więc to ciekawy patent, jeżeli chcesz otrzymać kredyt na firmę w Niemczech.

Za pośrednictwem Grupy Kapitałowej KfW fundusze Republiki Federalnej Niemiec są dystrybuowane w formie pożyczek z dopłatami. KfW przejęło odpowiedzialność kredytową, co może znacznie ułatwić udzielanie pożyczek. Dla nowo powstałych firm przygotowanych jest kilka programów pożyczkowych:

  • Program “ERP-Gründerkredit – StartGeld” wspiera finansowo osoby fizyczne, które zakładają własne firmy lub te, które wykonują tzw. W ramach programu możesz otrzymać do 100 000 euro na okres do 10 lat. Pierwsze dwa lata nie podlegają spłacie.
  • Program „ERP-Gründerkredit – Universell” to program, który zapewnia wsparcie finansowe osobom fizycznym oraz małym i średnim firmom, które są notowane na rynku minimum 2 lata, a maksimum 5 lat. Maksymalna wspierana kwota wynosi 25 mln EUR. Okres spłaty pożyczki to maksymalnie 20 lat i maksymalnie 3 lata.
  • Program „ERP-Kapital für Gründung” to program, który zapewnia wsparcie finansowe firmom na początkowym etapie działalności (do 3 lat po notowaniu). Pierwsze siedem lat jest bezpłatne. Okres spłaty pożyczki wynosi 15 lat. Maksymalna kwota pożyczki to 500 000 EUR.

Inna forma dofinansowania na start: Unia Europejska

Około 80% funduszy z Unii, jest przydzielanych w ramach rządowych programów krajów UE. W przypadku, gdy Komisja Europejska zarządza środkami bezpośrednio, robi to m.in. poprzez przyznawanie dotacji lub zlecanie zamówień publicznych. Komisja Europejska pomaga finansować projekty i działania organizacji, które przyczyniają się do realizacji programów i strategii UE. Przyznaje dotacje, pozyskując wnioski i projekty. Weź to pod uwagę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie pomiń nic ważnego!
Bądź na bieżąco!
Otrzymuj powiadomienia o ważnych przepisach, zmianach i innych kwestiach związanych z firmą w Niemczech!