Kategorie
Firma Niemcy

Firmowe konto bankowe w Niemczech

Planujesz otworzyć własną firmę w Niemczech? Potrzebne będzie Ci konto bankowe, które wymagane jest przy prowadzeniu własnej działalności, tak jak między innymi meldunek czy kilka innych formalności. W jakim banku warto otworzyć konto? Jakie dokumenty są potrzebne? Kiedy to przeczytasz, to wszystkiego się dowiesz!

Do otwarcia własnej firmy w Niemczech potrzebujesz między innymi konta bankowego. Prócz tego, pamiętaj o potrzebnych dokumentach. Pisaliśmy o tym w poprzednim wpisie. Jak wygląda rejestracja konta bankowego? Jakie są koszty związane z obsługą i czy jest ono tak bardzo potrzebne? Zobacz w dalszej części wpisu.

Rejestracja firmy w Niemczech – niemieckie konto w banku

Mieszkając w Niemczech i chcąc prowadzić własną firmę, trzeba posiadać konto bankowe. W obecnych czasach nie trzeba nawet wychodzić z domu, bo całość możemy zrobić metodą online. Jeśli jednak wolisz to oczywiście, możesz udać się do placówki banku. W obydwu sposobach dobrze dopasujesz parametry konta do swoich potrzeb. Pamiętaj, że Niemiecki bank najczęściej wymaga meldunku w Niemczech. Bez tego możesz nie otworzyć swojego rachunku. Posiadanie wirtualnego adresu może okazać się nie pomocne. Dlatego weź to pod uwagę.

Co oferują Niemieckie banki?

  • bezpłatne konto bankowe w Niemczech – nie ma opłat za prowadzenie i wykonywane przelewy,
  • darmowa wypłata gotówki na całym świecie
  • atrakcyjne kursy wymiany walut
  • oprocentowanie na koncie oszczędnościowym
  • obsługę klienta 24 godziny na dobę

Konto bankowe w Niemczech. Który bank wybrać?

Dwa lata temu, portal internetowy focus.de przeprowadził badania, z których wynika, że najlepsze oferty dla przyszłych przedsiębiorców mają między innymi takie banki jak:

  1. Postbank (konto: Giro extra plus),
  2. Commerzbank (Girokonto Klassik),
  3. Deutsche Bank (BestKonto),
  4. Targobank (Online-Konto),
  5. Santander (BestGiro).

Z roku na rok oferta może się zmienić! Więc napisz do mnie, podpytaj o aktualne propozycje i wspólnie wybierzmy Twoje konto bankowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie pomiń nic ważnego!
Bądź na bieżąco!
Otrzymuj powiadomienia o ważnych przepisach, zmianach i innych kwestiach związanych z firmą w Niemczech!