Kategorie
Firma Niemcy

Dofinansowanie na firmę w Niemczech (gewerbe)

Planujesz otworzyć własną firmę w Niemczech? Lub prowadzisz Gewerbe? Szukasz środków na start, lub środków, które pozwolą Ci rozwinąć skrzydła inwestując w nowy sprzęt, marketing lub inne rozwiązanie? Zobacz ten poradnik, kiedy go przeczytasz, to dowiesz się jakie możliwości posiadasz, żeby otrzymać dofinansowanie Twojej działalności.

Oprócz kapitału własnego i obcego (takiego jak kredyty bankowe), fundusze wzajemnego finansowania są bardzo ważnym źródłem finansowania własnej firmy. Ci, którzy mieszkają w Niemczech i planują tu założyć firmę, mają możliwość otrzymania dofinansowania od państwa. Aby mieć praktyczną szansę na ich zdobycie, należy być odpowiednio poinformowanym i wcześniej przygotowanym. W tym artykule przyjrzymy się sposobom dotowania niemieckich firm. Zanim przeczytasz poniższe artykuły, chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na artykuły o podobnej tematyce:

Gdzie dofinansowanie na firmę w Niemczech?

Dofinansowanie jest dostępne w Niemczech w każdym regionie.

  • Gminy (Kommunen, Niemcy) i powiaty (Landkreise, Niemcy) ograniczają się do przydzielania działek mieszkaniowych i budowlanych, które często można uzyskać poniżej ich wartości rynkowej. Kraje związkowe zapewniają finansowanie za pośrednictwem własnych instytucji finansowych. Ten poziom pomocy polega głównie na zapewnieniu określonej kwoty kapitału lub gwarancji. Dzięki temu młodzi przedsiębiorcy mogą znacząco zwiększyć swój kapitał własny.
  • Ponadto rząd niemiecki ustanowił program współfinansowania skierowany bezpośrednio do osób, które zakładają własne firmy. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o specjalne dotacje lub ulgi podatkowe.
  • UE oferuje również szereg systemów finansowania na poziomie regionalnym i krajowym oraz uruchomiła kilka własnych systemów finansowania dla poszczególnych sektorów.
  • Należy pamiętać także o Niemieckim Urzędzie pracy (niem. Agentur für Arbeit). Środki finansowe na dotacje bywają czasem ograniczone, to warto się tym zainteresować. Zwłaszcza to ciekawy kierunek dla osób, które pobierają zasiłek dla bezrobotnych. Możesz w ten sposób starać się o nieoprocentowaną pożyczkę lub kredyt na start własnej frimy w Niemczech.

Jakie są formy na dofinansowanie firmy w Niemczech (gewerbe)?

Podobnie jak w przypadku finansowania istniejącej firmy, osoby budujące własny biznes zwykle mają trzy opcje finansowania:

  • Nisko oprocentowane pożyczki na inwestycje i kapitał obrotowy
  • Środki finansowe na wzmocnienie własnego kapitału startowego w ramach danego programu dofinansowania
  • Zasoby finansowe na doradztwo
  • Dodatkowo możesz liczyć na bezzwrotne dopłaty do opłat firmowych
  • Środki finansowe dla bezrobotnych
  • Więcej informacji na temat różnych form finansowania znajdziesz w dalszej części tego artykułu. Zanim jednak zaczniemy, pokrótce opiszemy, jak ubiegać się o dotacje dla niemieckich firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie pomiń nic ważnego!
Bądź na bieżąco!
Otrzymuj powiadomienia o ważnych przepisach, zmianach i innych kwestiach związanych z firmą w Niemczech!