Kategorie
Firma Niemcy

Koszty zakładania firmy w Niemczech

Z jakimi kosztami mogę liczyć się podczas zakładania firmy w Niemczech? Ile kosztuje rejestracja firmy? Jakie formalności mnie czekają i gdzie udać się w celu założenia? Obecnie coraz więcej Polaków prowadzi ekspansje na rynek Niemiecki. Jeżeli Ty także chcesz poszerzyć działania swojej firmy, to ten tekst jest dla Ciebie. Zobacz jakich kosztów możesz się spodziewać!

Rejestracja firmy w Niemczech

Na początku konieczne jest zrozumienie niemieckiego systemu podatkowego. Przedsiębiorcy ponoszą pierwsze wydatki fazy start-up podczas zakładania firmy. Warto zastanowić się nad wsparciem osób, które w profesjonalny sposób poprowadzą Cię przez wszystkie etapy, takich jak Sprzedażajwniemyszne.pl, ułatwi to również wynajem powierzchni biurowej czy magazynowej oraz obniży koszty. Mogą to być wydatki związane z podróżą lub rozmowami telefonicznymi. Warto wiedzieć, że kwoty te podlegają rozliczeniu. Muszą być jednak dokładnie udokumentowane. Wydatki ponoszone w ramach zakładania firmy to tzw. vorweggenommene Betriebsausgaben. Aby móc je rozwiązać, należy złożyć w urzędzie skarbowym odpowiednią dokumentację. Po pierwsze, musi to być dokładna lista wszystkich opłat i towarzyszących im faktur. Dodatkowo każda faktura musi określać, w jaki sposób dana opłata ma związek z założeniem firmy

Jakich wydatków się spodziewać przy zakładaniu firmy w Niemczech?

Za rozpoczęcie działalności gospodarczej w Niemczech pobierana jest opłata – opłata waha się od 15 do 65 euro, w zależności od stanu i miasta, w którym zarejestrowana jest firma. W zależności od branży i wymagań należy doliczyć opłaty licencyjne lub notarialne oraz opłaty sądowe za wpis do rejestru sądowego. Na przykład uzyskanie pozwolenia na pracę w branży budowlanej wymaganej do pracy magisterskiej w Saksonii to ok. 500,00 euro. Obejmuje to koszty tłumaczenia lub opłaty zlecone przez firmę, która uzyskała taką licencję. Dodatkowo należy doliczyć inne koszty, takie jak wynajem domu (jeśli trzeba wynająć dom) czy księgowość. Z ciekawości można dodać, że w przypadku większości jednoosobowych firm budowlanych wynajem mieszkania nie jest obowiązkowy. Jeśli masz firmę, wystarczy działać pod adresem biura lub zarejestrować się pod adresem zamieszkania w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie pomiń nic ważnego!
Bądź na bieżąco!
Otrzymuj powiadomienia o ważnych przepisach, zmianach i innych kwestiach związanych z firmą w Niemczech!