Kategorie
Firma Niemcy

Gewerbe w Niemczech – tego nie musisz się bać!

Istnieje wiele mitów na temat Gewerbe. Sporo Polaków, którzy planują otworzyć swoją firmę u naszych sąsiadów, martwi się, ponieważ może stracić wiele benefitów, które normalnie przysługują osobom na etacie. Zobacz, czego możesz się obawiać, a także jak uniknąć czy rozwiązać ten problem związany z Gewerbe.

Co musisz wiedzieć na temat Gewerbe?

Brak płatnego urlopu
Nawet jeśli regularnie podróżujesz do Polski, Twoje dochody będą czystsze niż praca na podstawie umowy o pracę w najniższym kontrakcie krajowym w danym kraju związkowym. Potencjalne straty wynikające z urlopu bezpłatnego mogą zostać zrekompensowane przepracowanymi godzinami, nadgodzinami lub pracą w soboty.

Brak krajowego funduszu zdrowia
Opłacanie składek jest dobrowolne, więc zależy to wyłącznie od Ciebie. Ponadto po podjęciu decyzji o współpracy z nami oferujemy ubezpieczenie w Niemczech, które gwarantuje pomoc medyczną w każdych okolicznościach.

Wiele procedur
Wszelkie formalności są ograniczone do minimum dzięki współpracy z niemiecką firmą księgową. Wszystko, co musisz zrobić, to podpisać dokumenty na początku partnerstwa i zapewnić regularny harmonogram.

Nieregularne odliczenie podatku
W Gewerba stawka podatku pozostaje taka sama przez cały rok (w przypadku pozostałych form zatrudnienia wzrasta po sześciu miesiącach). Biuro Rachunkowe przygotowuje dla Państwa zamknięcia miesięczne i roczne.

Brak składek rentowych i emerytalnych oraz niemieckiego ZUS
Brak dodatkowego obciążenia oznacza, że ​​pełna miesięczna wypłata trafia bezpośrednio do Ciebie, a nie do biura. Możesz swobodnie dysponować pieniędzmi i zdecydować, czy zatrzymać je dla siebie, czy też dokonać opcjonalnych wpłat.

Brak niemieckich świadczeń socjalnych
Będąc w Gewerbe można ubiegać się o Kindergeld, który jest odpowiednikiem zasiłku na dziecko.

Brak L4
Jeśli nie jesteś w stanie pracować, możesz ubiegać się o odszkodowanie od swojej kasy chorych.

Brak odliczenia podatku w Niemczech
Możliwe są potrącenia. Jak każdy przedsiębiorca możesz odliczyć niemieckie telefony, narzędzia, ubrania robocze itp.

Brak miejsca parkingowego
Jeśli praca na jednej budowie dobiegnie końca, przeniesiemy Cię w inne miejsce. Praca jest ciągła i nie traci się czasu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie pomiń nic ważnego!
Bądź na bieżąco!
Otrzymuj powiadomienia o ważnych przepisach, zmianach i innych kwestiach związanych z firmą w Niemczech!