Kategorie
Firma Niemcy

Formy prawne firmy w Niemczech

Formy prawne działalności w Niemczech – jak i w Polsce, tak i w tym kraju możesz wybrać jedną z nich. Masz do wyboru jednoosobową działalność i spółkę. Jaką formę wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym krótkim wpisie. Zapoznaj się z możliwościami i zadecyduj, która będzie odpowiednia dla Ciebie. Jeśli masz pytania to napisz do mnie!

Einzelunternehmer (niemiecka firma jednoosobowa)

Podobnie jak jej polscy odpowiednicy, jednoosobowa działalność gospodarcza w Niemczech jest jedną z najczęściej wybieranych form prawnych. Jest to darmowa i łatwa w obsłudze forma prowadzenia działalności. Jedną z zalet jest to, że nadwyżkę dochodu można złożyć w ramach zeznania podatkowego. Warunek jest jednak jeden: przedsiębiorca musi znajdować się w maksymalnym przedziale zysków. 50 000 EURO i obrót do 500 000 EUR. W takim przypadku przedsiębiorca odpowiada za firmę będącą właścicielem nieruchomości prywatnej.

Kaufman (kupiec)

Przedsiębiorca działający w Niemczech na podstawie biznesplanu może przybrać postać przedsiębiorcy. W tej kategorii znajdą się sklepy i restauracje. Niemiecka firma w postaci Kaufmanna wzbudza większe zaufanie wśród kontrahentów i bardziej wiarygodną pozycję na rynku. Tutaj przedsiębiorca odpowiada również za własność prywatną.

Gesellschaft bürgerlichen Rechts (spółka cywilna)

To propozycja dla freelancerów i przedsiębiorców, którzy chcą działać wspólnie z partnerem.

Unternehmergesellschaft (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością)

To nowa opcja na niemieckim rynku korporacyjnym. Charakteryzuje się ograniczoną odpowiedzialnością cywilną przedsiębiorcy. Jej założenie wymaga kapitału początkowego w wysokości 1 EUR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nie pomiń nic ważnego!
Bądź na bieżąco!
Otrzymuj powiadomienia o ważnych przepisach, zmianach i innych kwestiach związanych z firmą w Niemczech!